طراحي و چاپ

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

اشتباهاتی که هنگام عکاسی در پس زمینه سفید باید از آنها اجتناب کرد

زمینه سفید برای پس زمینه پرتره و عکس های تجاری شما فراهم می کند. برای فوکوس توجه بیننده فقط بر روی محصول و جلوگیری از هرگونه حواس پرتی در پس زمینه ، از عکاسی با پس زمینه کلیدی یا سفید استفاده می شود. خواه جلوه "پس زمینه سفید نامحدود" باشد یا عکس های نزدیک ، می توانید با مهارت های مناسب و تمرین کافی به آنها ضربه بزنید.

 اگر از اشتباهات زیر اجتناب می کنید و از نکات ذکر شده درس می گیرید ، مجبور نیستید ساعت ها برای تعمیر نور و محل قرار گیری خود صرف کنید. از انتخاب بوم و پارچه های پارچه ای اجتناب کنید توصیه نمی شود بوم های پارچه ای را به جای کاغذ انتخاب کنید.


ظاهر یکپارچه ای که عکاسان در طول عکاسی از محصولات تجارت الکترونیکی به دنبال آن هستند ممکن است به دلیل چروک شدن پارچه دچار تحریف شود. حتی با تمام تلاش خود ، نمی توانید همه چین و چروک ها را از محدوده خود خارج کنید. 


زمینه کاغذی نسبتاً ارزان تر است و می توان آن را به راحتی ذخیره کرد. وقتی کار تمام شد می توانید آن را رول کنید ؛ بدون چروک ، سنگین تر و پاره شدن آسان تر است. پس زمینه های کاغذی نیازی به اتو یا بخار دادن قبل از عکاسی ندارند و به طور یکنواخت رنگ آمیزی می شوند و در نتیجه ویرایش و دردسر پس از تولید شما کاهش می یابد. حفظ فضا روشنایی سوژه و پس زمینه به طور جداگانه مهم است. 7-10 فوت فاصله مناسب برای قرار دادن سوژه در مقابل پس زمینه سفید است. اگر فاصله کافی نباشد ، نوری که قصد سقوط روی پس زمینه را دارد ناگزیر به سوژه نیز می ریزد.


 شما نیازی به هاله ، نور پس زمینه ضعیف یا سوژه ندارید تا در عکس خود صاف به نظر برسید. نورپردازی در دو مرحله مختلف نشانه کمال است. سوژه و پس زمینه خود را جداگانه روشن کنید تا از سایه ها و نقاط غیر ضروری در عکس جلوگیری شود. حفظ فضا و نور در حین عکاسی از محصولات حرفه ای مانع از ظهور سایه ها در پس زمینه می شود ، بنابراین به تمیز بودن کلیک های شما می انجامد. اندازه مهم هنگام فیلمبرداری از سوژه های کوچکتر یا گرفتن نمای نزدیک یا پرتره ، پس زمینه های کوچک معجزه می کند. راه اندازی آنها آسان تر است و هزینه کمتری دارند. آنها به طور کارآمد هدف خود را از پر کردن فضای پس زمینه کمی که در دسترس است ، برآورده می کنند. 


اما ، عکس های تمام بدن یا اشیاء بزرگتر نیاز به پس زمینه های گسترده ای دارند که روی سطح زمین پهن می شوند و سوژه را می توان روی آنها قرار داد. برای اینکه روند تنظیمات مفید باشد ، در استفاده از گیره ، نوار و پین برای نگه داشتن دریغ نکنید. سابقه شما با هم پلکسی گلاس هنگام عکاسی از مدل ها و محصولات سنگین دوست شماست. یک لایه نازک پلکسی گلاس را روی کاغذ روی زمین قرار دهید تا از آسیب دیدن جلوگیری شود. پلکسی گلاس همچنین به شما کمک می کند تا مشکل عمق را حل کنید زیرا سایه های جزئی کف را فعال می کند و از "اثر شناور" بدنام جلوگیری می کند. یک سرمایه گذاری کوچک مانند خرید پلکسی گلاس می تواند خروجی های شما را به میزان قابل توجهی افزایش داده و قیمت عکاسی محصول شما را افزایش دهد. 


هدف از ایجاد یک پس زمینه خوب نمایش صفحه نمایش دوربین شما میزان نوردهی یک عکس را به شما نمی گوید. عکاسی از محصول با پس زمینه سفید نیاز به نور روشن دارد تا رنگ سفید به نظر برسد ، در غیر این صورت شما یک پس زمینه خاکستری مات خواهید داشت. افشای بیش از حد پس زمینه بدون دستکاری در تنظیمات نور سوژه ، یک زمینه سفید روشن و قابل ارائه می دهد. ویژگی هیستوگرام برای این منظور ایده آل است. تقریباً هر دوربین دارای یک هیستوگرام داخلی در بخش اطلاعات است.


 هیستوگرام روشنایی پیکسل را به شکل یک نمودار نشان می دهد. محدوده از صفر تا 255 متغیر است. در حالی که اکثر مقادیر شما در سمت راست جمع شده اند ، یک تصویر بیش از حد در دستان خود خواهید داشت. در حالی که عکس های زیر نوردهی دارای ارزش های خوشه ای چپ هستند. برای یک کلیک متعادل و خوب در معرض دید ، به اکثریت مقادیر روشنایی پیکسل خود در مرکز نیاز دارید. همچنین ، عملکرد نوار گورخر ، اگرچه کمی پیچیده است ، اما می تواند برای تنظیم نوردهی و نور برای کلیک بعدی شما استفاده شود.برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :


منبع : 3 اشتباه که هنگام عکاسی در پس زمینه سفید باید از آنها اجتناب کرد

(0) نظر
dragged border

پیدا کردن نقطه شیرین لنز در عکاسی

اگر عکس هایی به وضوح دریافت می کنید که دوست دارید ، ممکن است از دیافراگم بسیار وسیع یا باریک استفاده کنید. استفاده از دیافراگم متوسط - نقطه شیرین لنز - همه چیز را تغییر می دهد. اگر مطمئن نیستید چگونه نقطه شیرین را پیدا کنید؟ ما یک فرایند سه مرحله ای آسان داریم که به شما کمک می کند تا بدانید!


مرحله 1: به انتهای لنز خود نگاه کنید


برای یافتن نقطه شیرین لنز ، ابتدا باید حداکثر دیافراگمی را که لنز شما می تواند تحمل کند پیدا کنید. اگر مطمئن نیستید حداکثر دیافراگم لنز شما چقدر است ، فقط به انتهای آن نگاه کنید. در آنجا در کنار فاصله کانونی چاپ می شود. بنابراین ، اگر یک لنز کیت 18-55 میلیمتری با حداکثر دیافراگم f/3.5-5.6 دارید ، اعداد انتهای لنز شما چیزی شبیه به این خواهند بود: 1: 3.5-5.6 ، جایی که f/3.5 وسیع ترین دیافراگم است. لنز می تواند با بزرگنمایی کامل به دست آید ، و f/5.6 بزرگترین دیافراگم است که لنز را تا آخر بزرگنمایی می کند.


سپس ، ترفند برای یافتن نقطه شیرین این است که از حداکثر آن دو یا سه توقف به سمت بالا بشمارید. با استفاده از اعداد بالا ، دو افزایش بیش از f/3.5 در همسایگی f/7 خواهد بود. از آنجا که تعدادی مقادیر دیافراگم در نقطه شیرین وجود دارد ، در مورد اینکه از چه دیافراگمی می توانید استفاده کنید ، آزادی عمل وجود دارد. احتمالاً می توانید به f/11 بروید و همچنان وضوح مورد نظر را برای تنظیم دیافراگم میان رده بدست آورید.


مرحله 2: از اولویت دیافراگم استفاده کنید


استفاده از حالت اولویت دیافراگم به شما امکان کنترل کامل بر دیافراگم دوربین را می دهد در حالی که دوربین شما مسئول سرعت شاتر و ISO است. این امر نه تنها باعث می شود که یک تصویر با نوردهی خوب مطابقت داشته باشد ، بلکه از آنجا که دیافراگم را کنترل می کنید ، به احتمال زیاد تصویری با وضوح بالا دریافت خواهید کرد.


اکنون ، همانطور که ممکن است آموخته باشید ، هرچه مقدار دیافراگم بیشتر باشد ، عمق میدان بیشتر است. به عنوان مثال ، عکاسی از منظره اغلب نیاز به استفاده از مقدار دیافراگم f/16 یا f/22 برای حفظ عمق میدان دارد که تمام صحنه را از پیش زمینه تا پس زمینه در فوکوس نگه می دارد ، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود. با این حال ، مسئله این است که f/16 و f/22 در نقطه شیرین میان رده لنز شما نیستند ، بنابراین در حالی که همه چیز ممکن است در فوکوس باشد ، لزوما همه چیز واضح نیست.


اگر تصویری واضح  می خواهید ، از تنظیمات دیافراگم میان رده استفاده کنید و دوربین خود را با سه پایه و شاتر از راه دور جفت کنید. با این کار شما در نقطه شیرین لنز خود قرار می گیرید و پایه ثابت دوربین مورد نیاز برای جلوگیری از لرزش دوربین را خواهید داشت. همه این عناصر با هم کار می کنند تا واضح ترین تصویر ممکن را به شما ارائه دهند.اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند عکس آزمایشی بگیرید تا نقطه شیرین لنز شما مشخص شود. یک صحنه بسازید ، دوربین خود را در حالت اولویت دیافراگم قرار دهید ، آن را روی سه پایه قرار دهید و با شروع با کوچکترین مقدار دیافراگم (یعنی f/3.5) با فعال کردن شاتر با ریموت عکس بگیرید. سپس مقدار دیافراگم را یک قدم افزایش دهید و عکس دیگری بگیرید ، این کار را در سراسر محدوده مقادیر دیافراگم که لنز شما می تواند به دست آورد ادامه دهید.


هنگامی که مجموعه عکس های خود را گرفته اید ، آنها را در رایانه خود مشاهده کنید. در هر عکس روی یک نقطه بزرگنمایی کنید و وضوح جزئیات را بررسی کنید. شما می توانید به سرعت ببینید کدام مقدار دیافراگم به شما نتیجه ای واضح می دهد.


با در اختیار داشتن این اطلاعات ، اکنون می توانید عکس های واضح تری بگیرید ، اعم از منظره ، پرتره ، معماری یا موضوعات دیگر. فقط به یاد داشته باشید: از حالت اولویت دیافراگم استفاده کنید تا کنترل دیافراگم را در دست بگیرید ، از مقدار دیافراگم میان رده استفاده کنید و تصاویر شما باید هر بار واضح و واضح باشند.


برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید: 


منبع :  نقطه شیرین لنز در عکاسی

(0) نظر
dragged border

کاتالوگ چاپی یا دیجیتال و یا هردو ، کدام روش برای شما مناسب است؟

در اینجا برخی از یافته های اخیر در مورد مزایای کاتالوگ ذکر شده است:

1. کاتالوگ ها محرک های اصلی فروش هستند

مردم محصولات را پس از مشاهده در کاتالوگ ها خریداری می کنند. بر اساس نظرسنجی یک شرکت مشاور جهانی Kurt Salmon ، در واقع 86٪ از زنان در محدوده سنی 18 تا 30 سال می گویند که پس از مشاهده در یک کاتالوگ ، یک مورد خریداری کرده اند.


 Restoration تایید کرده است که کاتالوگ های آن ، که مشتریان مبلمان ، آنها را "کتاب منبع" می نامند ، "یکی از محرک های اصلی برای فروش از طریق وب سایت ها و فروشگاه های خرده فروشی" هستند. کاتالوگ ها و فروش از طریق وبسایت با هم 45 درصد از درآمد خالص  این شرکت را تشکیل می دهند.


2. کاتالوگ وفاداری برند Bolster

 


بر اساس گزارش Consumerist Archives ، در واقع 31 درصد از خریداران حتی زمانی که خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند ، کاتالوگ را مشاهده می کنند. کاتالوگ شناخت برند و آگاهی از محصول را تقویت می کند. کاتالوگ ها یک تجربه جذاب هستند که توسط وب ارائه نمی شوند. دنیز لی یون ، کارشناس مارک های خرده فروشی ، گفت که شرکت ها از کاتالوگ های چاپی برای از بین بردن شلوغی ایمیل و حالت اشباع رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. کاتالوگ ها به "تمایز برندها و حفظ روابط موجود با مشتریان" کمک می کند.


3. کاتالوگ های چاپی یک استراتژی هدفمندتر هستند

 


با بهره وری از داده های بزرگ ، خرده فروشان می توانند مشتریان را بر اساس عادات خرید هدف قرار دهند. خرده فروشان کاتالوگ به طور معمول کاتالوگ های خود را برای ایجاد مجموعه داده هایی که می توانند با فروش مطابقت داشته باشند ، کدگذاری کنند و درک پیچیده ای از مشتریان خود ، محل زندگی و خواسته های آنها ایجاد  کنند. به عنوان مثال ، کاتالوگ ها می توانند به مشتریان خاصی ارسال شوند که قبلاً خرید آنلاین انجام داده اند. این استراتژی برای بسیاری از خرده فروشان عمده نتایج موفقی به همراه داشته است. آنها کاتالوگ ها را فرصتی برای استفاده از تلاشهای بازاریابی و ورود به بازارهای جدید می دانند.


4. افزایش تجربه همه کاره مشتری

 


 با توجه به Retail Dive ، ادغام کاتالوگ ها با تجارت الکترونیک و فروشگاه ها برای استفاده بیشتر از همه کانال ها کلیدی است. همچنان یک کانال فروش مهم است. پیچیده ترین خرده فروشان به طور مداوم در حال ایجاد یک کار و تجربه همه جانبه بدون مشکل هستند که از کاتالوگ ها ، وب سایت ها و فروشگاه های فیزیکی به طور یکپارچه و جایگزین برای کمک به مشتریان در خرید استفاده می کند.


در ادامه به توضیح چاپ کاتالوگ به صورت سنتی و دیجیتال می پردازیم : 


همه فکر می کردند قانون ساده است. شرکت هایی که هر نوع رسانه ای مانند بروشور و کاتالوگ تولید می کردند ، مجبور بودند به دیجیتال تبدیل شوند یا بمیرند. چاپ سنتی کاتالوگ ممکن است براق و قابل اعتماد باشد ، اما مخاطبان خواستار اطلاعات جذاب تر و مرتبط تر بودند. اما با وجود مزایای دیجیتال نسبت به چاپ سنتی ، هر دو مزایا و معایب خود را دارند.


 


در اینجا مزایا و معایب کاتالوگ های سنتی و دیجیتال آورده شده است و  به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام قالب را انتخاب کنید.


چاپ کاتالوگ سنتی


کاتالوگ های دیجیتال


 

چاپ کاتالوگ های سنتی - مزایا


 


کاتالوگ سنتی یک قطعه رسانه ای چاپ شده است. در اینجا مزایا و معایب آن آمده است.


مردم عاشق داشتن چیزی برای نگه داشتن هستند


آمارهای مانیتور فروش کتاب انگلستان Nielsen BookScan نشان داده است که فروش کتابهای چاپی برای چهارمین سال متوالی دوباره افزایش یافته است. این آمار نشان می دهد که بازار کتاب در انگلستان 2.1 درصد از نظر ارزش ، 0.3 درصد از نظر حجم رشد کرده و 627.000 کتاب اضافی در سال گذشته فروخته شده است.


چرا؟ مردم دوست دارند چیزی داشته باشند که بتوانند آن را نگه دارند و با آن ارتباط برقرار کنند. این یکی از بزرگترین مزایای کاتالوگ سنتی است. ورق زدن دیجیتالی صفحات یا استفاده از بوک مارک های الکترونیکی به اندازه چاپ رضایت بخش نیست که تجربه حسی کاملاً متفاوتی را ارائه می دهد.


کاتالوگ های چاپ شده می توانند دارای کاغذهای لوکس با بافت و صفحات معطر باشند که در معرض نورها و درجه حرارت های مختلف تغییر رنگ می دهند. کاهش تصاویر زرق و برق دار به مجموعه ای از پیکسل های روی صفحه می تواند تاثیری را که می خواهید بر مخاطبان شما داشته باشد را کاهش دهد.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید .


منبع : khabareazad

(0) نظر
dragged border

آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی صنعتی با موبایل

آیا تا به حال به یک عکس شگفت انگیز نگاه کرده­اید و فکر کرده­اید که چگونه عکاس توانسته است یک عکس زیبا و منحصر به فرد بدست آورد. شما به سادگی خواهید آموخت که چگونه با استفاده از ابزارهایی که از قبل در اختیار دارید، از عکاسی صنعتی با موبایل، بیشترین بهره را ببرید.

باید به خوبی بیاموزید که چگونه بهترین تصاویر را از دوربین موبایل خود بگیرید، چگونه عکس­های محصول را از ابتدا تنظیم کنید و نکات مربوط به نور و نحوه پردازش تصاویر را پس از تولید در نظر داشته باشید.

می­توانید در مورد برنامه ­هایی که موبایل را به دستگاهی قدرتمندتر در عکاسی صنعتی تبدیل می­کنند، اطلاعاتی را دریافت کنید.

برای مشاهده مقالات آموزشی رایگان عکاسی بر روی آموزش رایگان عکاسی کلیک کنید.

 

گسترش و رشد موبایل و عکاسی با آن

این بسیار جالب است که در عکاسی صنعتی با موبایل، با شرایطی مواجه هستیم که هر روزه گوشی­های همراه پیچیده­تر و پیشرفته­تر شده و دوربین های داخلی آن ها نیز مجهزتر و قدرتمندتر می­شوند.

در حالی که بسیاری از افراد،  فقط برای گرفتن عکس­های معمولی از تلفن همراه هوشمند خود استفاده می­کنند، باید گفت که با دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص اصول عکاسی، فنون و استفاده از موبایل برای عکاسی صنعتی، می­توان از ابزاری ساده اما فوق العاده قدرتمند برای انجام کارهای بسیار بیشتری استفاده نمود.

ضمن آنکه به سادگی می­توان با استفاده از برنامه­های موبایل، اقدام به ویرایش عکس ها نموده و تصاویری ناب و خاص را در عکاسی صنعتی با موبایل خلق نمود.

استفاده از موبایل برای خلق تصاویری ناب

شاید خوب باشد که بگوییم، راز ساختن یک عکس عالی در استفاده از یک دوربین گران قیمت یا فانتزی نیست. همچنین شما به یک کامپیوتر گران قیمت با نرم افزارهای پیچیده نیاز ندارید. امروزه به سهولت می­توان عکاسی صنعتی با موبایل را انجام داد.

با عرضه موبایل­های جدیدی که امروز به بازار عرضه می­شود، زمان مناسبی برای استفاده از آن­ها برای هر نوع عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی است. می­توان به آسانی با گوشی همراه عکس گرفت و یا حتی تصاویر را ویرایش کرد. ضمن آن که می­توان نورپردازی و قاب بندی را برای دریافت یک عکس عالی توسط موبایل انجام داد.

استفاده از الگوریتم های کاربردی

هنگام عکاسی صنعتی با موبایل ، الگوریتم­های منحصر به فردی وجود دارد که ویرایش عکس­ها را ممکن می­نماید. همچنین با شناخت ابزارهای کارآمد موبایل­های iPhone و Ios می­توان از برنامه­های مختلف برای تنظیمات عکس­ها استفاده نمود.

 این امکان وجود دارد که دریابید چگونه از برنامه ویرایش عکس­ها بیشترین بهره را ببرید. ممکن است که به یک عکس مناسب برای سایت یا کاتالگ نیاز داشته باشید تا بتوانید به درستی محصول و خدمات خود را معرفی نمایید. امروزه این کار با یک گوشی همراه هوشمند به سادگی ممکن است.

عکاسی از محصول با موبایل

این احتمال وجود دارد که تصمیم بگیرید برای محصول خود عکسی با موبایل تهیه کنید، شاید برایتان پیش آمده باشد که اولین عکس­هایی که می­گیرید دارای کیفیت و وضوح مناسبی نباشد.

برای عکاسی با موبایل لازم است که به نکات ساده­ای توجه داشته باشید که می­تواند در بهبود عکاسی صنعتی با موبایل نقش بسزایی داشته باشد.

اولین قدمی که باید بردارید این است که یک سه پایه ثابت برای قراردادن گوشی موبایل خود تهیه کنید. سپس از کابل­های ریموتی که برای موبایل طراحی شده اند، استفاده کنید و یا آن که تایمر را در بخش تنظیمات دوربین موبایل فعال نمایید.

 

عمق میدان در عکاسی صنعتی با موبایل

نکته دیگری که برای تهیه یک عکس عالی با موبایل در نظر داشته باشید، عمق میدان است. می­توانید برای وضوح بیشتر تصاویر، بر روی چندین نقطه در سوژه فوکوس کنید و سپس عکس خود را تهیه نمایید. پس از این مرحله لازم است که این تصاویر را در فتوشاپ ویرایش و ترکیب کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که از اپلیکیشن­هایی در گوشی خود استفاده کرده تا بتوانید از تنظیمات نوردهی مناسب و ایجاد عمق میدان، استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که عکاسی صنعتی با موبایل نمی­تواند در حد عکاسی با دوربین­های حرفه­ ای باشد. اما به هر صورت  طیف رنگی در موبایل به درستی قابل تنظیم است. هنگام عکاسی می­توانید با ایجاد اختلاف سطح سوژه، عمق میدانی آن را جذاب­تر نمایید. سپس در انتهای کار، با استفاده از فتوشاپ پس زمینه را اصلاح کنید.

 

نورپردازی در عکاسی با موبایل

یکی از بخش­های مهم در عکاسی صنعتی و تبلیغات، همواره نورپردازی است. هنگام عکاسی صنعتی با موبایل، ممکن است که تصمیم بگیرید با فلاش دوربین موبایل اقدام کنید. تصویر تهیه شده با این روش، به هیچ وجه دارای کیفیت و وضوح نبوده و نمی­توان از آن برای کارهای حرفه­ای استفاده نمود.

در زمان عکاسی با موبایل، لازم است که از نور چراغ قوه و یا لامپ­های ال ای دی کوچک استفاده نمایید. برای آن که بتوانید این نورها را در شدت و یا ملایمت، به درستی کنترل و تنظیم نمایید، نیاز به مهارت در این خصوص دارید.

توجه داشته باید که این امکان وجود دارد که همزمان با استفاده از منابع نوری مانند چراغ قوه، می­توانید از ژل­های رنگی نیز در این خصوص استفاده نمایید. از سویی دیگر جهت تابش نور، در ایجاد سایه­ها و یا هایلایت های عکس نقش موثری دارد.

برای نشان دادن جزئیات یک سوژه، نورپردازی مهم ترین نقش را ایفا می­کند. در صورتی که منبع نور از پشت سوژه و محصول تابیده شود، سایه ایجاد می­کند. هنگامی که از نورهای سرد و گرم همزمان در نورپردازی استفاده می­شود، فضایی جذاب و ناب را در تصویر ایجاد شده توسط عکاسی صنعتی با موبایل خلق می­کند.

چیدمان صحنه در عکاسی صنعتی با موبایل

نکته دیگری که لازم است برای عکاسی با موبایل در نظر داشته باشید، چیدمان محلی است که سوژه در آن قرار دارد. این کار می­تواند در خلق عکسی حرفه­ای نقش داشته باشد.

حال اگر تمایل دارید برای وب سایت و کاتالگ کسب و کار خود و یا صفحات اجتماعی تان عکس­هایی حرفه­ای با موبایل تهیه کنید، با استفاده از نکات فوق به حتم به تصاویری زیبا و با کیفیت دست خواهید یافت. در صورتی که نیاز به مشاوره داشته باشید، می­توانید از کارشناسان حرفه­ای طرح گندم یاری بگیرید.

مجموعه طرح گندم با کوله­باری از تجربه و تخصص در حوزه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، این امکان وجود دارد که مشورت­های لازم را در این حوزه ارائه نماید.

(0) نظر
dragged border

آموزش طراحی کاتالوگ در indesign

در نظر داشته باشید این مطلب فقط جنبه آموزشی دارد و در واقع شما عزیزان قطعا باید از متخصصین و مجربین طراحی کاتالوگ با indesign کمک بگیرید تا یک کاتالوگ حرفه ای را داشته باشید در ادامه به آموزش طراحی کاتالوگ با ایندیزاین میپردازیم .


آموزش طراحی کاتالوگ با indesign

سند را ایجاد کنید

اندازه و تنظیمات سند به نوع ظاهری کاتالوگ شما بستگی دارد ، به نحوه توزیع (دیجیتال یا چاپی) آن نیز بستگی دارد.


طراحی کاتالوگ با InDesign خود را با رفتن به FILE -> NEW -> DOCUMENT یا میانبر Ctrl + N شروع کنید.
 


Document preset - می توانید تنظیمات پیش فرض را دست نخورده بگذارید.

Intent - هدف سند خود را انتخاب کنید: چاپ ، انتشار وب یا انتشار دیجیتال.

Number of pages - تعداد صفحاتی را که کاتالوگ شما خواهد داشت تنظیم کنید. اگر مطمئن نیستید که چند مورد را می خواهید ، بعداً می توانید موارد بیشتری اضافه کنید.

Page size and orientation  - اندازه های بسیاری وجود دارد که می توانید انتخاب کنید ، بنابراین این تصمیم کاملاً به تنظیمات شما برای شکل ظاهری کاتالوگ شما بستگی دارد. من به اندازه A4 می روم و برای جهت گیری پرتره را انتخاب می کنم.

Columns - توصیه می کنم 1 ستون را انتخاب کنید

Margins - حاشیه ها را به دلخواه کم یا زیاد کنید. من با پیش فرض کار می کنم

Bleed and Slug - مرزها قسمتهایی از متن یا اشیا است که مرزها را مشخص میکنند تا در چاپ  به اشتباه  برش نخورند و Slug منطقه خارج از صفحه است که شامل دستورالعمل های چاپگر یا اطلاعات خروج از طرح است. می توانید تنظیمات پیش فرض را حفظ کنید.

با یک پیش تنظیم سند را شروع کنید ، بگذارید بگوییم: اندازه A4 ، حاشیه به طور پیش فرض.


اخیراً ، Adobe Indesign جنبه جدیدی را برای ایجاد یک سند معرفی کرده است. اگر نسخه جدیدتری از InDesign دارید ، هنگام باز کردن برگه New Document شما به این شکل است.


 
 


 


یک دسته از بالای سند مانند Print، Web یا Mobile را انتخاب کنید. می توانید از بین الگوهای سفارشی ذکر شده در سمت چپ کادر ، یکی را انتخاب کنید و در سمت راست می توانید تنظیمات خود را همانطور که در بالا توصیه شده تغییر دهید.


یک نکته جالب در مورد InDesign این است که شما می توانید با استفاده از اشکال الگویی ایجاد کنید که بعداً می توانید آن را با تصاویر و متن پر کنید.


ابتدا یک جعبه تصویر ایجاد کنید و آن را در یکی از صفحات خود قرار دهید تا طرح مورد نظر ایجاد شود. برای افزودن جعبه تصویر ، باید به نوار منو رفته و آن را انتخاب کنید.


preview


image_2


 


پس از آن ، به FILE> PLACE بروید. پوشه ای را انتخاب کنید که تمام تصاویر خود را در آن ذخیره کرده اید. عکسی را که می خواهید در کادر تصویر نشان داده شود انتخاب کنید.
خواهید دید که تصویر در داخل جعبه ای که ایجاد کرده اید قرار گرفته است. فقط برای انتخاب عکس ، باید روی دایره خاکستری که روی تصویر نشان داده شده است کلیک کنید. می دانید که این کار را انجام داده اید زیرا با فشار دادن آن ، مرزهای تصویر به قرمز تغییر می کنند. این بدان معنی است که شما فقط تصویر را در حال اصلاح و جابجا می کنید. وقتی بیرون جعبه را کلیک کنید و دوباره روی آن کلیک کنید ، حاشیه آبی خواهد شد. این بدان معنی است که شما فقط جعبه عکس را جابجا می کنید. تا زمانی که تصویر دارای حاشیه قرمز باشد ، می توانید عکس را حرکت دهید و بدون نگرانی از موقعیت جعبه ، آن را تغییر دهید.
 

برای مشاهده تصاویر این آموزش و ادامه مطلب بر روی  طراحی کاتالوگ با ایندیزاین کلیک کنید.

 
(0) نظر
dragged border

معرفی نرم افزار طراحی کاتالوگ

انتخاب بهترین نرم افزار آنلاین و رایگان طراحی کاتالوگ

همانطور که اشاره کردم ، بسیاری از گزینه های رایگان طراحی کاتالوگ برای تصمیم گیری به صورت آنلاین وجود دارد.
انتخاب بهترین ابزار رایگان نرم افزار طراحی کاتالوگ برای شما ممکن است به تجارت شما بستگی داشته باشد.
اما این لیست و بررسی باید به شما ایده خوبی از آنچه نرم افزار طراحی کاتالوگ می تواند برای شما و تجارت شما انجام دهد ، ارائه دهد.

FlippingBook

این سایت رایگان سازنده کاتالوگ الکترونیکی فایل های pdf را به صورت کاتالوگ های الکترونیکی حرفه ای بصورت آنلاین با ویژگی های واقع گرایانه صفحه زدن را میدهد.
می توانید از موارد موجود در کاتالوگ / نشریه خود پیوندهایی به وب سایت خود بگنجانید تا به آنها اجازه دهید مستقیماً از شما خرید کنند.
FlipBook به شما امکان می دهد کاتالوگ خود را سفارشی کنید و یک جدول محتوای تعاملی ایجاد کنید تا خریداران بتوانند مستقیماً به صفحات مورد نظر خود بروند.
آنها همچنین می توانند از یک ابزار جستجوی متن برای جستجوی محصولات مورد علاقه خود استفاده کنند.
این بدان معنی است که حتی طولانی ترین کاتالوگ محصولات نیز به راحتی قابل پیمایش است.
شما می توانید با این سازنده کاتالوگ بصورت آنلاین دانش ارزشمندی در مورد مشتریان خود کسب کنید.
ردیابی اسناد به شما امکان می دهد اطلاعاتی راجع به آنچه خریداران شما جستجو می کنند جمع آوری کنید تا ببینید کدام یک از محصولات شما محبوبیت بیشتری دارند و چه کسی محصولات شما را خریداری می کند، دیگر چه میخواهید از این بهتر؟


Flip PDF

 


Flip PDF یکی از ساده ترین گزینه های رایگان طراحی کاتالوگ است.

در حالی که به شما امکان می دهد فقط در سه مرحله یک کاتالوگ مجازی ایجاد کنید ، این نرم افزار سازنده کاتالوگ آنلاین به اندازه برخی دیگر از ویژگی ها برخوردار نیست.

با این حال ، اگر قبلاً هرگز از طراحی کاتالوک آنلاین استفاده نکرده اید ، این ممکن است برای شما مناسب باشد.

فقط کاتالوگ pdf خود را بارگذاری کنید ، یکی از طرح های الگوی کاتالوگ موجود را انتخاب کنید و کاتالوگ خود را منتشر کنید.

این طراحی کاتالوگ دیجیتالی رایگان به شما امکان می دهد کاتالوگ خود را در قالب HTML5 منتشر کنید.

این ویژگی در موبایل و رایانه قابل دسترسی است.

از آنجا که بسیاری از افراد ترجیح می دهند در چنین دستگاههایی به هدف دسترسی داشته باشند ، این مزیت اساسی هنگام جستجوی بهترین نرم افزار سازنده کاتالوگ است.


 

3D Issue

این سرویس رایگان طراحی کاتالوگ هم نرم افزار دسک تاپ قابل دانلود و هم سازنده کاتالوگ سه بعدی آنلاین برای مک و رایانه ارائه می دهد.

شما می توانید تصمیم بگیرید که طراحی کاتالوگ خود را بر روی سرور خود یا در نسخه 3D Issue میزبانی کنید.

این برنامه همچنین به شما امکان توزیع کاتالوگ الکترونیکی خود را به هر صورتی که می خواهید می دهد.

می توانید آن را در وب سایت ، برنامه شخصی خود ادغام کنید یا آن را به عنوان محتوای قابل بارگیری ارائه دهید.

3D Issue pdf طراحی کاتالوگ رایگان به شما امکان می دهد از طیف وسیعی از محتوای پاسخگو مانند فیلم استفاده کنید و همچنین الگوها را ارائه می دهد.

همچنین خدمات عالی مشتری برای کمک به شما در صورت نیاز به کمک در هنگام استفاده از آن ارائه می شود.


Issuu

 


استفاده از یک سازنده کاتالوگ رایگان جدید مانند Issuu تضمین میکند که منجر به یک کاتالوگ آنلاین حرفه ای شود. حتی می توانید به برخی از مجلات و نمونه بروشور هایی که قبلاً در وب سایت آنها منتشر شده است نگاهی بیندازید.

این سازنده کاتالوگ فقط بصورت آزمایشی بصورت آنلاین بصورت رایگان در دسترس است.

اگر می خواهید به استفاده از آن ادامه دهید ، باید هزینه کنید اما چند گزینه قیمت گذاری وجود دارد.

این سازنده کاتالوگ pdf shopify توانایی تعبیه کاتالوگ خود را در وب سایت شخصی شما بدون نیاز به هیچگونه کدگذاری ارائه می دهد.

می توانید کاتالوگ خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و پیوندهایی به صفحات خاص را در نشریه خود بگنجانید.

می توانید پیوندهایی از این نرم افزار سازنده کاتالوگ آنلاین به وب سایت خود تعبیه کنید تا افراد بتوانند مستقیماً سفارش دهند.

در صورت تصمیم می توانید فضای تبلیغاتی را به مشاغل دیگر بفروشید.

Issuu همچنین شامل تجزیه و تحلیل آماری بینندگان شما در نرم افزار رایگان ایجاد کننده کاتالوگ pdf است.

می توانید تعداد بیننده های خود را ردیابی کنید و بفهمید آنها به چه چیزی بیشتر نگاه می کنند.

با ردیابی محبوب ترین محصولات ، این امر می تواند به شما در افزایش فروش کمک کند.


Flow Paper

 


Flow Paper یک خالق کاتالوگ به صورت آنلاین  و رایگان است که برای هر دو دستگاه دسک تاپ و موبایل (آیفون ، تلفن آندروید ،) آماده است.

این سازنده کاتالوگ فلش به دلیل اینکه به کاربران امکان می دهد تا در هر قسمت از صفحه بزرگنمایی کنند در حالی که محتوا را در تمرکز دقیق نگه دارید ، شبکیه چشم آماده است.

شما می توانید فیلم ، تصویر ، صدا و انیمیشن را در کاتالوگ آنلاین خود و همچنین عکس ها و پیوندها قرار دهید.

شما می توانید از محتوای خود با رمز عبور محافظت کنید و همچنین انتخاب کنید که برای برخی مطالب خاص زمان انقضا در نظر گرفته شده باشد.

این کار مفید است اگر شما از طریق سیستم فروشگاه خود فروش محدود با مدت زمان محدود را تبلیغ می کنید.

Flow Paper از بهینه سازی SEO به عنوان بخشی از ایجاد رایگان کاتالوگ pdf استفاده می کند.

این به شما کمک می کند کاتالوگ آنلاین شما در جستجوی مرورگر اینترنت از رتبه بالاتری برخوردار شود.

همچنین نرم افزار سازنده کاتالوگ با اطمینان از خروجی در نظم منطقی بودن ، دسترسی کاربران به محتوای شما را با استفاده از صفحه خوان تضمین می کند.


 

برای مشاهده نرم افزار دیگر طراحی کاتالوگ همراه با تصاویر و توضیحات بیشتر بر روی نرم افزار طراحی کاتالوگ کلیک کنید.(0) نظر
dragged border

در کاتالوگ چه بنویسیم؟

بسیاری از افراد نمی دانند که هنگام طراحی کاتالوگ از کجا شروع کنند. وقتی این نکات مفید را دنبال کردید این کار دلهره آور ساده می شود. غرق تمام صفحات و اطلاعاتی که می خواهید اضافه کنید نشوید. در عوض با طرح هدف کاتالوگ شروع کنید. بفهمید که برای رسیدن به چه چیزی نیاز دارید! انواع مختلفی از کاتالوگ ها مانند کاتالوگ عمده فروشی محصولات ، کاتالوگ پوشاک ، کاتالوگ جواهرات و کاتالوگ خدمات وجود دارد. بعد ، خود را جای مخاطبان خود قرار دهید. چه عواملی آنها را جذب می کند ، به چه اطلاعاتی نیاز دارند و چه چیز باعث ورق زدن میشود ، پس از جمع آوری این اطلاعات ، طراحی را شروع کنید.


در کاتالوگ چه بنویسیم

مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید

بسته به آنچه می خواهید در کاتالوگ محصولات یا خدمات خود بفروشید ، باید اطلاعات متفاوتی را با پاسخ به یک سوال ساده وارد کنید: چه کسی قصد خرید محصول شما را دارد؟ در اینجا چند نمونه از روش های نگه داشتن مخاطب در من وجود دارد.


کاتالوگ عمده فروشی محصولات 


برای این موارد ، شما باید اطلاعات قیمت عمده فروشی را همراه با تصاویر از تمام محصولات مختلفی که با قیمت عمده فروشی می فروشید ، درج کنید. می توانید این کاتالوگ ها را پر از اطلاعات بسته بندی کنید! برای تعداد صفحات بالاتر که کاتالوگ های عمده فروشی به دلیل داشتن تعداد زیاد محصولات دارند ، پیشنهاد میکنینم با کارشناسان چاپ ما مشورت کنید.


کاتالوگ های جواهرات یا پوشاک


برای این نوع کاتالوگ ها ، به احتمال زیاد سعی می کنید مستقیماً مشتری را تحت تأثیر قرار دهید. در این حالت ، شما باید  آنها را با تصاویر تمام صفحه با وضوح تصویر ، آنها را سوپریز کنید! از اهمیت کمتری برخوردار است تا بیننده را با مقدار کالاهایی که ممکن است با یک فروشگاه عمده فروشی انجام دهید ، غرق کنید. تصاویر با کیفیت و طرح بندی ، کیفیت مصرف کننده را بالا می برد و فروش جواهرات یا پوشاک خود را با قیمت های بالاتر آسان می کند. Saddle Stitch یک انتخاب صحافی عالی برای این نوع کاتالوگ ها است ، زیرا به دلیل جنبه فصلی جواهرات و خطوط مد ، معمولاً تعداد صفحه آنها کمتر است.


کاتالوگ دوره های آموزشی 


مخاطبان کاتالوگ دوره های آموزشی متفاوت از گزینه های فوق است. کاتالوگ دوره های آموزشی اطلاعات بیشتری دارند و بنابراین از نظر متنی سنگین تر خواهند بود. شما در حال تلاش برای ارائه اطلاعات به والدین و / یا دانش آموزان در مورد دوره های موجود در موسسه خود هستید. شما باید یک جدول محتویات و ناوبری قوی در جدول مطالب داشته باشید. هر دوره باید شرح مختصری داشته باشد. برای از بین بردن یکنواختی ، چند تصویر از دانشجویان در دانشگاه اضافه کنید!


آیا شما ظاهری را که می خواهید دارید؟


جلد کاتالوگ را فراموش نکنید و به طور کلی در طراحی و کیفیت کاتالوگ اولین و ماندگارترین تأثیر را ایجاد می کند! مهم نیست که اطلاعات شما چقدر عالی است ، اگر تصاویر ضعیف و کیفیت چاپ ضعیفی دارید ، ممکن است مخاطبان شما بی علاقه باشند و کمتر بخوانند.


برای مطالعه ادامه این مطلب بر روی هنگام طراحی کاتالوگ از کجا شروع کنیم(در کاتالوگ چه بنویسیم) کلیک کنید.

(0) نظر
dragged border

21 ایده برای برجسته سازی کاتالوگ شما

شما در حال جستجو برای ایده کاتالوگ بودید و اینگونه بود که به این مقاله برخورد کردید. تقریباً از تهیه کاتالوگ مطمئن هستید و به تایید نهایی نیاز دارید.این مقاله راهنمای سفر طراحی کاتالوگ شما خواهد بود.


شرکت هایی هستند که تبلیغات و بنرهایی را در مورد محصولات خود ارائه می دهند. پیام از طریق آنها به هزاران نفر می رسد و روزانه هزار نفر دیگر با آن مواجه می شوند. با اینکه این یک روش مؤثر برای تبلیغ است ، ممکن است یک شخص فقط با دیدن آن تبلیغ به فکر مشتری شما  بودن نباشد، اما آن شخص قطعاً پس از دیدن همان مورد در کاتالوگ شما به فکر خرید آن خواهد افتاد.


فهرست نگاران می پرسند آیا ما باید کاتالوگ خود را متوقف کنیم در حالی که مشاغل خالص تجارت الکترونیکی می پرسند آیا باید یک کاتالوگ چاپ کنیم؟ اگرچه شما یک کسب و کار تحت وب هستید و گسترش فعالیت خود را در یک وب سایت میخواهید به شما چاپ کاتالوگ را پیشنهاد میکنیم. دراینجا سه دلیل برای چاپ کاتالوگ آورده شده است:


 


1.چاپ ارزش مادام العمر را بهبود می بخشد


2.چاپ یک تجربه فیزیکی است


3.چاپ رفتار برخط را اداره میکند


 


هنگامی که فرد یک بنر را می بیند ، از وجود محصول و خدمات مطلع می شود. داشتن یک کاتالوگ برای آنها ، باعث می شود بدانند که علاوه بر دیدن محصولات قادرهستند آنها را نیز داشته باشند. بنابراین ، بیشتر خریدها بعد از مشاهده کاتالوگ به انجام میرسند تا دیدن تبلیغات.


همچنین ، تبلیغات مخاطبان انبوه را هدف قرار می دهد و بنابراین هیچ گونه تماس شخصی ندارد. اما یک کاتالوگ باعث می شود تا خواننده احساس کند که مخصوصاً برای آنها ساخته شده است.


 


کاتالوگ کاری چیست و چرا اهمیت زیادی دارد؟

 


کاتالوگ یا بروشور معادل رزومه و شرح حال تجاری است. یک کاتالوگ شامل تمام اطلاعات ضروری در مورد محصولات شرکت و تمام جزئیاتی است که آنها می خواهند به خریداران خود منتقل کنند.


شرکت ها معتقدند که داشتن کاتالوگ تقریباً 80٪ فشار فروش را کاهش می دهد. برای برخی از شرکت ها ، کاتالوگ آنها اصلی ترین استراتژی فروش است. هر چقدر هم تلاش کنیم ، هرگز نمی توان این واقعیت را انکار کرد که کاتالوگ های فروش هنوز هم یکی از مهمترین نیروهای سرنوشت ساز در تجارت هستند.


 


چگونه کاتالوگ ها در بازاریابی کمک میکنند:

هنگام گشتن در رسانه های اجتماعی ، دیدن یک تبلیغ بسیار عادی است. همه چیز با سرعت رعد و برق در شبکه جهانی وب اتفاق می افتد. اما نادیده گرفتن این تبلیغات در زندگی واقعی بسیار دشوار است. مطالعات نشان می دهد که تقریباً 40٪ شرکت ها احساس می کنند کاتالوگ ها در ایجاد اعتماد مشتری بسیار مفید هستند.


تقریباً 60٪ از فروش مستقیم به کاتالوگهایی که در سراسر کشور توزیع شده اند وابسته است. همچنین دیده شده است که تقریباً 30٪ رشد در فروش انلاین مستقیماً به توزیع کاتالوگ مربوط می شود.


بیش از 10 سال است که 55 درصد شرکتها کاتالوگ خود را تهیه کرده اند و آنها واقعاً ازموهبتی که برایشان به ارمغان آمده خوشحال هستند. کاتالوگ یکی از استراتژی های اصلی بازاریابی است که در دهه های اخیر بسیار کارساز بوده است.


طبق گزارش تجاری سال  ، کاتالوگ ها یک بخش حیاتی از یک استراتژی چند کاربره برای یک سازمان هستند ، آنها توانایی افزایش فروش تا 29 درصد را دارند. بسیاری از شرکت هایی که با تجارت الکترونیکی درگیر هستند اظهار داشتند که اولویت با کاتالوگ ها است.


کاتالوگ ها ابزاری قدرتمند برای جذب بازدید برای وب سایت وافزایش فروش هستند. سازمان ها دریافتند که 59٪ از فروش آنها مستقیماً به یک کاتالوگ نسبت داده شده و 29٪ افزایش فروش داشته است.


 لازم نیست کاتالوگ یا بروشور کسب و کار شما بسیار خاص باشد یا بتواند جادو کند. اما مهم است که به اندازه کافی جذاب باشد تا مردم مایل به خواندن آن باشند. اگر کاتالوگ شما خسته کننده و ملایم باشد ، 90٪ احتمال دارد که چیزی بیشتر از یک کاغذ دست نخورده باقی نماند.


مقاله زیر شامل 21 کار ابتکاری است که می توانید با کاتالوگ خود انجام دهید که باعث متمایز شدن آن از بقیه و همچنین جذب مشتری بیشتر شود.


این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.


 


21 ایده برتر برای طراحی کاتالوگ...

ایده ها متغیر هستند و در دنیایی که مملو از ایده های متفاوت است ، به طور شگفت انگیزی پیروی از آنها بسیار آسان کارساز است. اینها 21 مورد از بهترین و کارامد ترین ایده های طراحی هستند که اگر همه شما از آنها دور و ناامید شده اید و به مورد جدیدی نیاز دارید ، به شما کمک می کند.


 


21.استفاده ازاشکال هندسی.

در هندسه تقارن و نکات بسیار جلا دهنده و رضایت بخشی وجود دارد که روح انسان را غنی میکند. وقتی به یک شکل یا طرح پیچیده هندسی نگاه می کنیم ، به طور خودکار سعی می کنیم آن را به هنر و خلاقیت انتزاعی مرتبط کنیم.


 


و همچنین بخشی از ما وجود دارد که اشکال هندسی را راهی برای انتقال قدرت می داند. و به همین دلیل به نظر می رسد که ابزاری مناسب برای ادغام این دو است. وقتی طراحی حرفه ای با خلاقیت روبرو می شود ، جادو اتفاق می افتد. و هندسه می تواند همان جادو را از طریق طرح ها و شکل ها به کاتالوگ شما وارد کند.


 


مردم تقریباً به طور انحصاری از هندسه در تجارت استفاده کرده اند. از بروشورهای تجاری گرفته تا مجلات و کارت های بازرگانی ، میتوانیم غوغای طرح های هندسی را سراسر آن ببینیم.


 


 

20.طرح های ساده و مینیمال هرگز شکست نمی خورند.

مینیمال به معنای تبدیل کردن اقیانوس به قطرات آب است. این شاید سخت ترین کار در کل این جهان باشد. اما ساختن کاتالوگ اینگونه نیست.

 

هزاران طرح مینیمال برای انتخاب وجود دارد. همچنین میلیون ها فونت وجود دارد که مخصوصاً برای طراحی های مینیمال و مشابه آن ساخته شده اند. هدف اصلی این است که طرح ما مختصر و در عین حال غنی باشد.

برخی از محبوب ترین فونت های مینیمال که در طراحی ها استفاده می شوند عبارتند از:

  • Quicksand
  • Dense Regular
  • Raleway
  • QG
  • Fox and Cat
  • Break

 

شما می توانید هزاران فونت مشابه را برای طراحی مینیمال خود در اینترنت پیدا کنید.  طرح های مینیمال و فونت ها با رنگ های کمرنگ مطابقت دارند و احساس آرامش و سادگی را برمی انگیزند.

اگر یک سالن ماساژ یا حتی یک رستوران اداره می کنید ، استفاده از طرح های مینیمال و فونت های آن در کاتالوگ شما فضای آرامش بخشی را به خوانندگان ارائه می دهد و آنها قطعاً از آن بازدید می کنند.


19.استفاده از بافت های متفاوت
از آنجا که کاتالوگ ها موارد فیزیکی هستند که افراد می توانند آنها را لمس کرده و بخوانند ، بنابراین ایجاد آرامش جسمی و بصری ممکن است هدف شما را بهتر انجام دهد.همه ما احساس لمس کردن یک مجله براق را دوست داریم تا یک صفحه قدیمی و پوسته پوسته.

این تفاوت در مورد سن صفحه نیست بلکه بافت صفحه است. بعضی از مردم بوی کتاب های قدیمی و همچنین بافت آن را خیلی دوست دارند.

همین ذهنیت در طراحی یک کاتالوگ نیز پیش می رود. اگر لمس و دیدن آن احساس خوبی داشته باشد ، فرد حداقل به باز کردن و خواندن آن فکر می کند.

اگر مخاطبان شما حتی به خواندن کاتالوگ شما فکر می کنند ، کار شما به عنوان طراح کاتالوگ به خوبی انجام می شود.

افزودن بافت می تواند معنای زیادی داشته باشد. و همچنین لازم نیست که تمام صفحات موجود در کاتالوگ از نظر بافت یکسان باشند.

بیش از 10 نوع کاغذ وجود دارد.از کاغذ چاپی ساده تا کاغذ پوستی ، همه آنها احساس متفاوتی دارند.

بسته به بافت ، میتوان یک مقاله به انواع مختلفی طبقه بندی کرد.

در اینجا لیست کامل آن وجود دارد:

Wove
Smooth
Vellum
Linen
Laid
Pinstripe
Parchment
Cockle
Foil or metallic
Stardream
Glossy
 

کاتالوگ را به گونه ای طراحی کنید که اداره آن راحت تر باشد و لمس آن احساس خوبی داشته باشد. مات ، براق ، سفت ، صاف ، برجسته ... روش های زیادی وجود دارد که می توانید با آنها احساس کاغذ را به دیگران منتقل کنید. در صورت نیاز ، می توانید از موادی استفاده کنید که از جنس کاغذ نباشد  تا ذات واقعی بافت را نشان دهید . برای اطلاع از این موضوع بصورت اختصاصی ، به شماره 17 مراجعه کنید.

 18.استفاده از هر 3 بعد

جهان به سمت مفاهیمی در مورد 5 بعد رفته است (به لطف فیلم میان ستاره ای) ، پس چرا باید فهرست شما فقط به 2 بعد محدود شود؟ طرح زیر طرحی 3 بعدی را نشان می دهد که از یک کاغذ 2 بعدی ساخته شده است.


 


اگر یک شرکت معماری هستید ، این می تواند یک کار مفید برای تجارت شما باشد. داشتن کاتالوگی که به طور دقیق محصول و تجارت شما را به تصویر بکشد ، تمام چیزی است که باید دنبال آن باشید.


متناوباً ، اگر تجارت شما رستوران یا بانک است ، کاتالوگ شما می تواند به ترتیب مدل سه بعدی ساختمان رستوران یا بانک شما باشد. با این ایده طراحی خاص ، فرصتهایی بی پایان و طلایی برای شما به وجود می آید. شما می توانید طراحی را به همان راحتی که می خواهید یا به دلخواه پیچیده انجام دهید. قلم در ختیار شماست که بوم خالی را رنگ کنید.


17.کاغذ را کنار بگذارید و از چیزهای جدید استفاده کنید.

در حال حاضر میلیون ها و میلیاردها کاتالوگ در این دنیا وجود دارد. بنابراین ، چه کاری می توانید انجام دهید تا در این جمع برجسته شوید؟ پاسخ بسیار آسان است اما گفتن آن آسان تر از انجام دادنش است.

 

کاغذ را با هر چیز دیگری مانند تکه های پارچه جایگزین کنید و چاپ را در آن داشته باشید. این می تواند یک حرکت کاملا جسورانه و همچنین پر هزینه باشد و ممکن است به علامت تجاری شما تبدیل شود. همچنین شما می توانید نسخه کوتاه کاتالوگ خود را در کالاهای خود چاپ کنید. اگر کالای شما شامل کیف و موارد مشابه است ، چاپ کاتالوگ در آن بسیار ابتکاری خواهد بود.

این نه تنها به عنوان یک طرح جالب عمل خواهد کرد بلکه برای ارتقای شرکت نیز بسیار مناسب خواهد بود. امروزه مردم برای نشان دادن خلاقیت و جذب افراد کارت ویزیت خود را بر روی ورق های چوبی چاپ می کنند.

 

 

استفاده از صفحات فلزی برای چاپ تبلیغات نیز مفهوم بیگانه ای نیست. چاپ یک کاتالوگ کامل در یک ورق چوب به نظر می رسد کمی فشرده باشد. اما برخی از مواد مناسب برای یک کاتالوگ هشتند. به نظر می رسد پارچه جایگزین مناسبی باشد. به اندازه مورد نیاز از پارچه استفاده کنید و طرح خود را برجسته کنید. بازارها با تمام انواع پارچه  پر شده است.

 

مثال - فرض کنید شما رستورانی دارید که مضمون قرون وسطایی دارد. فهرست شما می تواند شبیه کتاب مقدس یا دعوت نامه یا شکل پیامی باشد که از آن در دوران بین پادشاهی ها استفاده شده است. هیچ چیز زیباتر از سازگاری کاتالوگ شما با موضوع کسب و کار شما نیست واستفاده از این ایده ها می تواند در این مورد درخشان باشد.

برای مشاهده ادامه این مطلب همراه با عکس ها بر روی ایده برای کاتالوگ کلیک کنید.

(0) نظر
dragged border

5 نکته برای طراحی کاتالوگ عمده با فروشی موثر

چاپ کاتالوگ هنوز مشتریان را برمی گرداند و به تقویت سایر کانال های بازاریابی و افزایش فروش در فروشگاه و اینترنت کمک می کند.


5 نکته برای طراحی کاتالوگ عمده با فروشی موثر

1. برای بازار هدف خود طراحی کنید


کاتالوگ فروش با یک مفهوم و هدف مشخص آغاز می شود. بهترین طراحی کاتالوگ همیشه به شدت مورد توجه مخاطبان شما قرار خواهد گرفت. کاتالوگی ارائه دهید که خواندن آن برای مشتریان شما آموزنده و لذت بخش باشد. با طراحی گرافیکی چشم نواز و مارک خوب ، علاقه برای خریدار ایجاد کنید. محصولات یا خدمات خود را به عنوان مفید ، ارزشمند و محبوب نشان دهید. با کدهای QR ارزش را به کاتالوگ خود اضافه کنید. کانال های رسانه های اجتماعی خود را برجسته تبلیغ کنید.چرا با نظرسنجی ها و فرم های بازخورد ، بینش بیشتری در مورد بازار هدف خود کسب نمی کنید؟ بازار هدف خود را بشناسید - آنها چه کسانی هستند ؛ کی ، کجا و چه چیزی می خرند. فروش خود را با کاتالوگ طراحی شده سفارشی که به نیازها و آرزوهای آنها بسیار مرتبط است افزایش دهید.


2. در توصیفات محصول خود دقیق باشید


شما نه تنها باید این توصیفات داستان محصول شما را بیان کند ، بلکه اطلاعات تاکتیکی مورد نیاز یک خرده فروش را برای تعیین اینکه آیا محصولات شما برای آنها مناسب است یا خیر ، ارائه دهید. مواردی که باید در اینجا ذکر شود ، محصولات شما ، محل تولید ، اندازه ، قیمت ، حداقل مقادیر است.


3. تصویر همه چیز است


یک عکس عالی محصولات شما را جذاب تر می کند. اگر بودجه اجازه می دهد ، استفاده از خدمات عکاسی حرفه ای ارزش هزینه را دارد. عکسهای واضح با وضوح بالا برای چاپ - توصیه می کنیم 300dpi یا بالاتر - با نور مناسب گرفته شود چشم را به خود جلب کرده و به تجربه بصری کاتالوگ محصولات شما می افزاید.


از عکس ها در محیط واقعی استفاده کنید و برای اثربخشی بیشتر تصاویری از افرادی که با محصولات شما در تعامل هستند را تهیه کنید. البته عکس های محصول هنوز لازم است. سعی کنید آنها را تا جایی که می توانید در درجه دوم تصاویر تجربی قرار دهید.


برای مطالعه ادامه این مطلب بر روی 5 نکته برای طراحی کاتالوگ عمده با فروشی موثر کلیک نید.

(0) نظر
dragged border

نکاتی در مورد طراحی و چاپ کارتن مقوایی صنف شما

انواع پوشش بسته‌بندی کارتنی و مقوایی


در این بخش می‌خواهیم به انواع پوشش‌هایی که در ساخت کارتن‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود، اشاره‌ای داشته باشیم و با توضیحاتی در رابطه با معایب و مزایای آن‌ها، انتخاب شما را در هنگام سفارش چاپ کارتن راحت‌تر کنیم.


پوشش بسته‌بندی کارتن ایندربرد

این جنس از کارتن‌ها مصارف گوناگونی داشته ولی شاید شما حتی یکبار هم نام آن را نشنیده باشید. کارتن ایندربرد جزء پوشش‌هایی می‌باشد که در بسته‌بندی کالاهای دارو و داروخانه‌ای استفاده می‌شود.


از مزایای آن این است که با توجه به این موضوع که در گرماژهای متنوع به تولید رسیده است کاملا تمیز و بهداشتی می‌باشد. همچنین از جنس و بافت و قیمت مقرون به صرفه‌ای هم برخوردار است.


ورق پشت طوسی


علت نام گذاری این کارتن این است که یک طرف آن سفید و طرف دیگر نیز طوسی رنگ است. این جنس کاربرد بسیار فراوانی در چاپ کارتن داشته و به صورت کارتن دولایه نیز تهیه و تولید گشته است.


از مزایای آن می‌توان به قابلیت بازیافت، داشتن ظرفیت چاپ بالا، شفافیت و نرمی مقوا اشاره نمود. تنها معایب آن هم این است که در بسته‌بندی مواد غذایی و دارویی هیچ استفاده‌ای ندارد و بیش­تر برای کبریت و جعبه سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد. 


پوشش لمینتی


از این جنس پوشش‌ها برای ساخت کارتن‌های لمینتی استفاده می‌گردد. با خاصیت چسبندگی بسیار بالایی که دارند به راحتی می‌توان یک کاغذ چاپی را بر روی آن‌ها چسباند.


استحکام بالای این پوشش‌ها موجب می‌گردد که در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار بگیرد و هیچ گونه معایبی نیز برای کالاهای شما نخواهد داشت. انواع گوناگونی را نیز همچون جعبه لمینتی سه لایه، پنچ لایه و لمینتی سینگل فیس را شامل می‌شود.


بسته‌بندی کرافت


بسیاری از فست فودها برای ارسال مواد غذایی خود از پوشش بسته‌بندی کرافت استفاده می‌نمایند. زیرا علاوه بر اینکه از قیمت مناسبی برخوردار هستند، ظاهری شیک و نوستالژیک دارند.


ویژگی کارتن چهار درب


کارتن چهار درب همان‌طور که از نامش نیز مشخص است از سمت بالا دارای چهار درب می‌باشد و در بسیاری از صنایع قابلیت استفاده را دارد. به این نوع کارتن‌ها، کارتن مادر نیز گفته می‌شود و علت نام گذاری آن هم این است که می‌تواند کارتن دیگری را در دل خود جای دهد، دقیقا همانند مادر.


این نوع از طراحی کارتن بیشتر برای افرادی به کار می‌رود که سعی در حمل و نقل اسباب سنگین را دارند و کاملا مناسب فروشگاه‏ ها و مغازه‌ها می‌باشد. برای ساخت و طراحی آن می‌توانید به مدرن طرح مراجعه کرده و با مشاهده نمونه‌های شرکت سفارش چاپ کارتن خود را بدهید.


این نوع کارتون از لحاظ طول، عرض و ارتفاع کاملا یکسان بوده و از جنس سخت و محکمی برخوردار می‌باشد، به همین دلیل برای کالاهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد.


شما اگر می‌خواهید برای فروش محصولات خود از کارتن مادر استفاده کنید، می‌توانید مطابق با سلیقه خود در هر رنگ و اندازه و ابعادی که دوست دارید سفارش خود را به ثبت برسانید.


یکی از مزایای استفاده از این نوع پوشش، حفظ امنیت کالا و جلوگیری از آسیب دیدن اشیاء می‌باشد. این کارتن‌ها به نوعی نیز همه جانبه هستند و برای کتاب و پوشاک و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. 


مشخصات کارتن ته قفلی


کارتن ته قفلی از لحاظ شکل و ظاهر همانند کارتن مادر می‌باشد، با این تفاوت که قسمت پایینی آن به وسیله چسب‌های نواری به هم متصل نمی‌باشند و مانند یک قفل با هم چفت شده‌اند.


مدرن طرح ارائه دهنده انواع کارتن‌های ته قفلی در هر اندازه و طرحی که سفارش شود، می‌باشد و همیشه کیفیت حرف اول را در کار ما می‌زند.


لازم است این نکته را نیز در رابطه با این مطلب مد نظر قراردهید که از این کارتن‌ها می‌توانید به عنوان باکس پستی و یا هدایا استفاده نمایید. چاپ کارتن ته قفلی انواع گوناگون و مختلفی دارد و با قیمت خوبی به مشتریان ارائه می‌گردد.شما عزیزان میتوانید برای مشاهده نمونه تصاویر کارتن های بالا به صفحه طراحی و چاپ کارتن مراجعه کنید.


 


این جعبه‌ها به گونه‌ای طراحی گشته‌اند که ابتدا و انتهای آن‌ها قفل شده و کاملا مناسب بسته‌بندی کردن و حمل و نقل می‌باشند. این جعبه در انواع جنس‌های لمینتی و کرافت و … تهیه و طراحی می‌گردند.


آشنایی با کارتن کیبوردی

جعبه‌های کیبوردی همان‌طور که مشاهده می‌نمایید، درب آن‌ها به خود کارتن متصل می‌باشد و برای متصل نمودن هیچ نیازی به چسب و یا منگنه ندارند.


این نوع جعبه‌ها را بیشتر ممکن است در هنگام خرید کفش و لوازم الکتریکی و یا حتی پیتزا ببینیم. این نکته را هیچ‌گاه از یاد نبرید که جعبه ویترین فروشگاه شما می‌باشد و طراحی و چاپ برند بر روی آن می‌تواند بر موفقیت شما بیفزاید.


زمانی که بسته بندی محصول شما نمای عالی و مرتبی داشته باشد سایر افراد نیز به خرید کردن ترغیب می‌شوند. جعبه‌های کیبوردی خود را در هر طرح و رنگی که می‌خواهید از مدرن طرح سفارش دهید.


چاپ کارتن کیبوردی مدل‌های متنوعی را شامل می‌گردد و موجب برجسته سازی برندتان می‌شود. درب جعبه‌های کیبوردی دو زبانه در اطراف کارتن قرار گرفته و بر روی هم چفت می‌شوند.


معمولا این گونه جعبه‌ها وزن بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم را می‌توانند تحمل کنند و سنگینی اجناس هیچ آسیبی به قفل آن وارد نمی‌کند.


ممکن است این سوال برای افراد پیش آید که علت نام گذاری جعبه کیبوردی چیست؟ طراحان با توجه به اینکه کارتن همانند لپ تاپ باز و بسته می‌گردد نام آن را کیبوردی گذاشته‌اند که ظاهری بسیار شیک و جذابی دارد.


(0) نظر
X