طراحي و چاپ

طراحي و چاپ

عکاسی صنعتی از کارخانه و اشیا براق

سه شنبه یازدهم 6 1399

عکاسی صنعتی از کارخانه و خط تولید یکی از تخصصی ترین عکاسی هایی است که نیاز به تیم عکاسی حرفه ای دارد. اولین نکته به هنگام عکاسی از دستگاه ها یا خط تولید یک کارخانه، صحبت با مشاور فنی کارخانه و تعیین کردن اینکه عکاسی از چه قسمتی مجاز و از چه قسمتی غیر مجاز می باشد. علاوه بر مجاز بودن، گاهی از نظر عکاس جلوه ای جذاب به نظر میاید که شاید از نظر مشاور فنی زائد و اضافی باشد و نیازی به نمایش نداشته باشد. دومین نکته ای که در عکاسی صنعتی از کارخانه و خط تولید می بایست در نظر گرفته شود، این است که قبل از شروع عکاسی حتما هماهنگ نمایید تا کارگران مربوطه روغن یا گریس و هر گونه کثیفی را از روی دستگاه ها و ماشین آلات پاک نمایند. برای آگاهی از اینکه زوایای نوری به چه صورت است بهتر است روز قبل از عکاسی به فضای صنعتی بروید و از ماشین آلات بازدید نمایید و نمونه ای عکاسی نمایید تا زاویه ها برایتان آشکار گردد و نورهای مزاحم را کشف نمایید.سومین نکته ای که در عکاسی از کارخانه ها می بایست در نظر گرفت این است که منابع نوری متفاوتی مانند نور گیر های موجود در سوله به هنگام عکسبرداری در روز، درخشش اجسامی با جنس استیل، فلز یا شیشه و موارد از این قبیل موجب می گردند با ایجاد نورهای مزاحم قسمتی از تصویر شما تاریک یا زرد رنگ یا سفید شود و این هنر عکاس است که بتواند با مهارت خود، با حرکت شاتر و پیدا کردن زاویه ای مناسب و ایجاد نورپردازی ویژه و تنظیم شدت کنتراست نور محیط کیفیتی خارق  العاده از سوژه مورد نظرتان را به تصویر بکشد.

عکاسی صنعتی از اشیاء براق

عکاسی صنعتی از اشیاء براق در انواع و جنس های متفاوتی مانند فلز یا استیل، جواهرآلات، شیشه، بلور، کریستال و هر جنسی که درخشندگی روی سطح آن وجود دارد، بسته به میزان رفلکس و ویژگی های منحصر به فرد آن در زوایا و نورپردازی متفاوتی انجام می گیرد.لازم به ذکر است در این نوع عکاسی از فن بک لایت برای عکسبردای بهره گرفته می شود.به هنگام عکاسی از لوازم براق مانند کریستال، بلور و شیشه می بایست شکست ها، زوایای نوری و انحنای جسم شیشه ای کاملا رعایت گردد و تمامی ریزه کاری ها در تصویر به خوبی قابل مشاهده باشد. ضمنا جنس بلور نسبت به شیشه شفاف تر می باشد و زوایای  نوری مخصوص به خود را دارد که تنها عکاسی حرفه ای قابل به تشخیص آن می باشد.عکاسی از وسایل براقی که از جنس فلز یا استیل هستند به دلیل صیقلی بودن سطح آن، از خط و خشی ساده تا یک پرز را هم نشان می دهد. بدین جهت می بایست نمونه ای را انتخاب نمایید که هیچگونه خشی بر روی آن موجود نباشد و کاملا تمیز و براق شده باشد و هیچگونه پرزی بر روی آن قرار نداشته باشد. رنگ اجسام نیز در نورپردازی و شدت کنتراست نور محیط فاکتور مهمی می باشد که می بایست به آن توجه نمود. رنگ های روشن و شیری به دلیل انعکاس نور باید دقت ویژه ای در نورپردازی آن صورت گیرد. ضمنا بعضی صفحات دارای رنگ روشن، ترکیبات طرح داری دارند که مشبک یا دو مدل می باشد.


برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی صنعتی از کارخانه ، عکاسی صنعتی از اشیا براق به صفحات مربوطه عکاسی صنعتی شرکت طرح گندم مراجعه کنید ، همچنین میتوانید نکاتی طلایی و آموزشی را در صفحه عکاسی صنعتی شرکت طرح گندم مطالعه فرمایید.

(1) نظر
X