طراحي و چاپ

طراحي و چاپ

راهنما برای طراحی و چاپ جعبه

دوشنبه سیم 4 1399

راهنما برای طراحی و چاپ جعبه


طراحی اولین جعبه شما می تواند یک تلاش دلهره آور به نظر برسد ، اما گرفتن طرح هایی دو بعدی قبل از شروع این ترس را خواهد ریخت. این راهنمای نهایی شروع سریع شما برای طراحی جعبه است که از آن نرم افزار برای استفاده و اطلاع از شکل ها و سبک های مختلف جعبه  استفاده می شود. همچنین یاد می گیرید که چگونه کارهای هنری 2D خود را برای چاپ جعبه آماده کنید ، و ما به برخی از چاپ های مختلفی که می توانید در طراحی های خود اعمال کنید ، خواهیم پرداخت.
seasonings

1. بهترین نرم افزار را برای کار انتخاب کنید

قبل از شروع به طراحی جعبه خود ، باید با دقت در نظر بگیرید که بهترین برنامه برای مقابله با کار کدام است. بیشتر طراحان جعبه ، آثار هنری 2 بعدی خود را با قالب برداری برای سازنده ارسال می کنند. فایلهای وکتور مقیاس پذیر هستند و ایجاد برنامه های خط مشی با استفاده از ابزار خط و شکل در برنامه های برداری مانند Adobe Illustrator یا Inkscape آسان است.


وقتی می خواهید طراحی خود را به عنوان یک محصول سه بعدی تصور کنید کمی پیچیده تر می شود ، زیرا بیشتر نرم افزارهای برداری برای تولید تصاویر 2D طراحی شده اند ، اما می توانید افزونه ها یا برنامه های مختلفی را پیدا کنید تا در این مرحله به شما کمک کند. Esko یک افزونه نرم افزاری برای Illustrator است که به شما امکان می دهد خطوط را بکشید و طرح را در قالب سه بعدی ارائه دهید. همچنین می توانید جعبه را بچرخانید و به شما امکان می دهید طرح را از زوایای مختلف مشاهده کنید. برخی از طراحان جعبه همچنین Cinema 4D را دوست دارند ، که طرح های تخت شما را به یک قالب سه بعدی تبدیل می کند.


بسیاری از طراحان بسته بندی Esko یا Cinema 4D را استفاده میکنند و از Adobe Photoshop صرفنظر می کنند .
die line


جدول زمانی باید مشخص کند که قالب جعبه کجا باید برش داده شود و در آن باید سوراخ شود (تصور توسط یک ماشین ساخته شده است ، آماده برای تاشو). از آنجا که این دو قطعه اطلاعات جداگانه برای چاپگر است ، خطوط برش (برش) و سوراخ کاری (برابر) باید روی لایه های جداگانه و به عنوان رنگ های نقطه ای قرار داده شوند ، به این معنی که برش و پیرایش در مراحل مختلف انجام خواهد شد.


همچنین توصیه می شود که لایه های خط مشی را در سند Illustrator خود به "DO NOT PRINT" تغییر دهید ، این یک یادداشت روشن برای سازنده است که این لایه ها برای پردازش پس از چاپ جعبه در نظر گرفته شده اند.


ایجاد برنامه های خود را از ابتدا می تواند بی پروا باشد ، اما با تمرین راحت تر می شود. یک راه خوب برای تمرین این است که یک جعبه را پیدا کنید که از نظر ابعادی که برای طراحی جعبه خود می خواهید با یکدیگر مطابقت داشته باشد ، آن را جدا کنید و اندازه گیری کنید. از این اندازه گیری ها به عنوان پایه ای برای ایجاد برنامه غذایی خود استفاده کنید.
pillowbox deconstructed

3. حقیقت خانه شماره 1: یک جعبه فقط یک جعبه نیست

فکر کردمید یک جعبه فقط یک جعبه است؟ دوباره فکر کنید! به خانه یا محل کار خود نگاهی بیندازید و نمونه هایی از جعبه ها را پیدا کنید - متوجه می شوید که تقریباً همه آنها به نوعی جعبه خواهند بود ، اما ممکن است از نظر اندازه ، عمق و شکل متفاوت باشند و ممکن است دارای تکه هایی باشند. یکپارچه با طرح و یا حتی یک درب مجزا.


اگرچه جعبه ها ممکن است به اشکال مختلف ظاهر شوند ، اما برای اهداف فنی تنها چیزی که باید بدانید این است که جعبه ها به دو قالب تولیدی عرضه می شوند: جعبه های راه اندازی و کارتن های تاشو. جعبه های راه اندازی برای تولید گران تر هستند و برای محصولات رده بالا مانند بسته بندی خرده فروشی ، شیرینی های مخصوص و جعبه های هدیه استفاده می شوند. آنها اغلب از دو قسمت تشکیل شده اند ، یک سینی بالا و پایین ، که روی کارت سفت و سخت چاپ می شوند. جعبه های راه اندازی اگر می خواهید چیزی به خصوص خاص تولید کنید انتخاب خوبی است و فکر نمی کنید که هزینه بیشتری برای ساخت آن صرف کنید.


setup box template

جعبه های تاشو برای طیف گسترده ای از محصولات ، از محصولات غذایی گرفته تا کالاهای خانگی استفاده می شوند. جعبه غلات یکی از نمونه های کلاسیک قالب جعبه تاشو است. جعبه های تاشو معمولاً فقط از یک الگوی واحد تشکیل شده اند ، که قبل از ارسال به تولید کننده بسته بندی ساخته می شود تا روی کارت چاپ شود و سپس لمینیت ، تاشو ، برش و چسب را به یک چاپگر بچسبانید.
pizza boxشما باید یک قالب جعبه را انتخاب کنید که متناسب با محصول و نقطه قیمت خرده فروشی باشد. در صورتی که قیمت خرده فروشی نسبتاً پایین باشد ، بیسکویتهای بسته بندی نقطه ای در جعبه راه اندازی گران قیمت وجود ندارد ، اما اگر بسته بندی چیزی گران تر و دل انگیز تر ، مانند جواهرات یا کفش ها دارید ، می توانید جعبه تنظیم را انتخاب کنید.


4- حقیقت منزل شماره 2: انواع مختلفی از بسته شدن جعبه وجود دارد

بله ، دقیقاً وقتی سرتان را به قالبهای جعبه می چسبانید ، متوجه می شوید که همچنین می توانید بسیاری از روش های مختلف وجود داشته باشد که می توانید جعبه را ببندید. تقریباً مانند گره های ملوانان ، ظاهرا ده ها نوع بسته شدن وجود دارد. بسیاری از اینها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به عنوان یک مهر محکم برای جعبه شما عمل کنند ، همچنین در صورت لزوم باز بودن آنها آسان است. برخی از انواع متداول بسته شدن عبارتند از:

پایان Tuck استاندارد

معکوس Tuck End

همپوشانی کامل پایان مهر


end closures

برخی از جعبه های موجود در منزل خود را جدا کنید — آیا می توانید نوع بسته بودن هر جعبه را تشخیص دهید؟ هیچ نوع بسته بندی صحیح یا غلط نیست ، اما بعضی از آنها نسبت به سایرین راحت تر طراحی می شوند و برخی از بسته های پیچیده تر بدون نیاز به چسب کاری خوب کار می کنند که این امر می تواند در مرحله تولید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کند.


همچنین برخی از سبک های خاص جعبه وجود دارد که دارای قالب های استاندارد صنعتی و انواع بسته شدن هستند. فقط چند مورد از موارد متداول استفاده می شود:


جعبه بالش: یک جعبه منحنی ساده ، با بسته های خمیده برای مطابقت ، که معمولاً بسته بندی آب نبات یا مواد آرایشی است.pillowbox


کادر نمایش: برای نمایش موارد خرید در پیشخوان ها و قفسه ها.

جعبه سبک کتاب: با شکل کتاب و درب لولایی ، این اغلب برای بسته بندی نرم افزارهای سفارشی ، پزشکی یا لوازم آرایشی ، اغلب به عنوان محصولات با نسخه محدود یا نمونه استفاده می شود.

5- ذهن خود را نسبت به انواع بسته بندی دیگر باز کنید

بسته بندی فقط به جعبه ها محدود نمی شود - انواع بسیار متنوعی از بسته بندی متناسب با اهداف مختلف وجود دارد. در حالی که یک شکل جعبه ممکن است نسبتاً ساده به عنوان یک الگوی 2D طراحی شود ، طرح هایی برای وسایل زاویه دار کمتری مانند لوله ، کیسه و بطری های بسته بندی ممکن است کمی دشوار باشد. این جایی است که اندازه گیری دقیق و مدل سازی سه بعدی در دسترس شما قرار می گیرد و به شما امکان می دهد دقیقاً در مورد ظاهر آن حتی در سطوح منحنی قضاوت کنید.

pouch packagingtube packagingبعضی از انواع بسته بندی ها در واقع حتی ساده تر از جعبه ها هستند که اگر یک مبتدی کامل در طراحی جعبه باشید ، آنها را به یک انتخاب عالی تبدیل می کنند. برچسب ها از ابتدا تا انتها کاملاً دو بعدی هستند و چیزی بیش از ابعاد طول و عرض نیاز ندارند.bottle label
طراحی کیفی نیز ساده است ، و اغلب فقط به یک طراحی لوگو نیاز دارند که می تواند در یک کیسه رنگ جامد تکرار شود.


paper bag6. طراحی خود را عالی کنید!

خوب ، بنابراین ساختن یک چیز جالب "آسان" نیست ، اما می توانید با چند نکته انتخاب صحیح در ساخت یک طراحی شگفت انگیز باشید.


اولین چیزی که شما باید در نظر داشته باشید این است که هدف و مارک کریستال محصول را شفاف کنید. شما می توانید این کار را با اولویت بندیلوگو ، نام محصول و توضیحات محصول در قسمت جلوی بسته انجام دهید. این بدون شک مهمترین کاری است که می توانید در طراحی خود انجام دهید - اگر آنچه در واقع بسته بندی مشخص نیست ، مشخص نیست ، مصرف کننده از آن می پوشد و چیزی را که واضح تر است خریداری می کند.


همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برای مصرف کننده هدف طراحی می کنید. بسیاری از طراحان در طراحی جعبه هایی که احتمالاً خریداری می کنند متجلی شده اند که بدون شک نتیجه ای زیبا را در پی خواهد داشت ، اما این امر می تواند در نتیجه بی هدف کردن بازار هدف شما باشد. با مشتری صحبت کنید تا برخی از دانش خود را در مورد مصرف کننده هدف به دست آورد و برخی از تحقیقات بازار را در مورد بسته بندی در همان بخش انجام دهید تا از رنگ ها ، گرافیک ها و انواع مختلفی که احساس مناسب برای بازار محصول دارند ، استفاده کنید.


نکته عالی دیگر ، طراحی جعبه شما از دید عاطفی است. ما هر روز با ده ها محصول بسته بندی شده تعامل داریم. از آنجا که ما از اطلاعات بصری اشباع شده ایم ، چیزی را با یک فشار احساسی واقعی برای ما می گیرد تا به آن توجه کنیم و در نهایت خرید کنیم طراحی عاطفی می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد ، هدف قرار دادن احساس آرزو ، دلتنگی ، شادی یا حتی جذابیت جسمی. احساسات را در خط مقدم طراحی خود نگه دارید و متوجه خواهید شد که مصرف کنندگان بیشتر به سمت محصول جذب می شوند.

(0) نظر

مزیت کاتالوگ های دیجیتال به کاتالوگ های سنتی

يکشنبه بیست و نهم 4 1399

کاتالوگ ها ابزاری اساسی برای فروش و بازاریابی هستند. آنها بعنوان بخش اصلی و مادی بسیاری از مشاغل خدمت می کنند. سال هاست که کاتالوگ ها منبع اطلاعاتی ثابت و اثبات شده برای بسیاری از افراد بوده اند

اما حتی چنین رهبران وضعیتی در عصر فناوری پیشرفته ما دچار تغییراتی می شوند. با نگرانی از آینده کاتالوگ ها ، تصمیم گرفتیم جوانب مثبت و منفی کاتالوگ های چاپی و دیجیتال را وزن کنیم تا بدانیم پیش بینی ها چیست. آیا کاتالوگ چاپ شده زنده خواهد ماند یا از بین می رود؟


 


چرا کاتالوگهای چاپی هنوز اهمیت دارند؟

منبع اصلی اطلاعات

کاتالوگ ها شرکای تجاری و همکاران برای فروشندگان و بازاریاب هایی هستند که روزانه با آنها همکاری می کنند. آنها کلیه اطلاعات مهمی را که هم فروشندگان و هم مشتری هایشان به آنها نیاز دارند ، دارند. کاتالوگ ها منبع اصلی اطلاعات آنها هستند.

ابزار تبلیغاتی قدرتمند برند

کاتالوگ ها همچنین می توانند ابزاری قدرتمند برای تبلیغات و نام تجاری درگیر برند باشند. تخیل حرفه ای یک فروشگاه ، توصیف محصولات ، محصولات به روز و قیمت مطمئناً توجه مشتریان را به خود جلب می کند. آنها می توانند یک دیدگاه سرمقاله و متن اصلی داشته باشند که افراد را درگیر خود کند و سبک یک برند را تشخیص دهد.

تجربه لمسی

کاتالوگ های چاپی لمسی هستند. آنها حواس بینایی ، بو و لمس را درگیر می کنند. آنها داستانی را با خود در مورد خود برند ، محصولات و کیفیت آنها به همراه دارند. این یک تجربه غنی است. بسیاری از مردم نمی خواهند همه این موارد را برای نسخه های دیجیتالی دور کنند.

 


چرا کاتالوگهای چاپی جایگزین لیست های آنلاین می شوند؟

بحث در مورد اینکه آیا کاتالوگ های چاپ شده از عصر دیجیتال زنده می مانند ، مدتی ادامه دارد. بسیاری از شرکت ها از کاتالوگ های چاپی دور می شوند و کلیه مواد کاتالوگ خود را به کاتالوگ های دیجیتال منتقل می کنند. بیایید ببینیم چه عواملی آنها را به سمت تصمیم گیری های مختلف سوق می دهد.

هنگامی که مشاغل بیشتر و بیشتر از چاپ به دیجیتال می روند ، کاتالوگ های چاپی بزرگ به نظر می رسد.

شمع مواد

در دنیای مصرف کننده ما با داشتن محصولات و خدمات فراوان ، فروشندگان مجبورند تعداد زیادی از مواد فروش را حمل کنند. بسیار ناخوشایند است و وقت را هدر می دهد.

زمان بر

مردم می گویند زمان پول است. و کار با کاتالوگ های بزرگ ، در تلاش برای یافتن اطلاعات خاص ، می تواند باعث اتلاف وقت و هزینه شود. تمام زباله های فروشندگان انرژی که از طریق فهرست هایی برای جزئیات محصول روبرو می شوند ، مشکل ندارند.

هزینه های چاپ

چاپ کاتالوگ گران است. مشاغل خود را محدود به چاپ یک فهرست در هر چند ماه یا کمتر از آن می کنند. اگر اطلاعات نادرست چاپ شده یا منسوخ شده باشند ، باید برای چاپ مجدد آن منتظر بمانند. اطلاعات نادرست از تصویر خوب یک برند منع می شود.

 


آیا کاتالوگهای دیجیتال جایگزین ارزنده ای هستند؟

کاتالوگ های دیجیتال امروزه ابزار فروش و بازاریابی محبوب هستند و جای تعجب ندارد. در اینجا به همین دلیل است:

دسترسی

قرار دادن فروشگاه ها به صورت آنلاین ، محصولات و خدمات را بدون افزایش هزینه های چاپ و توزیع ، در اختیار بسیاری از مشتریان دیگر قرار می دهد. این یک راه عالی برای بالا بردن سطح آگاهی از برند شما و دستیابی به مخاطبان گسترده تر است.

جستجوی آسان

کاتالوگ های دیجیتالی به مشتریان این امکان را می دهد تا اطلاعات خاص درباره محصول را جستجو کنند: توضیحات ، قیمت ها یا تصاویر مربوط به محصولات. مهم نیست که فهرست شما چقدر بزرگ باشد ، مشتریان شما همه چیز مورد نیاز خود را فوراً پیدا خواهند کرد.

دسترسی

Salesforce و مشتریان آنها می توانند از هر کجای دستگاه ها به کاتالوگ های آنلاین دسترسی پیدا کنند. مشکل حمل همه چیز با آنها بی ربط است.


بررسی کنید که این کاتالوگ دیجیتال چقدر زیبا به نظر می رسد. و پیمایش راحت به خوانندگان شما کمک می کند تا از هر صفحه ای که می خواهند به هر بخش از فروشگاه مراجعه کنند.
چه چیزی را انتخاب کنید: کاتالوگ چاپی یا دیجیتال؟

بسیاری از شرکتهایی که کاتالوگ آنها ضروری است تصمیم به ایجاد دو نسخه دارند: چاپی و دیجیتالی. کار با هر دو به آنها مزایای بیشتری نسبت به کار کردن با یک نفر را می دهد. هر کاتالوگ مخاطب وفاداری دارد و اهداف خود را بسیار خدمت می کند.


وقتی در مورد کاتالوگ های دیجیتال صحبت می کنیم ، معمولاً منظور ما از PDFهایی است که برای مشاهده و بارگیری در اینترنت قرار می گیرند. اما PDF ها به صورت آنلاین عالی به نظر نمی رسند ، خواندن آن دشوار است و می توانند به آرامی بارگیری شوند.


اگر می خواهید یک کاتالوگ دیجیتالی ایجاد کنید که ارزش کار با آن را داشته باشد ، ناشر FlippingBook می تواند کمک کند. چنین کاتالوگ های دیجیتال تعاملی به فروشندگان امکان می دهد تا در بسیاری از محیط های مختلف در این زمینه فعالیت کنند و تمام اطلاعات را در نوک انگشتان خود داشته باشند.

(0) نظر
X